top of page

arunabadi.inc Group

Public·248 members

[[ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА]!!!!] Шкендија Победа пренос 02.04.2023


Group Page | VantrueTax-Free* | 18-Month Warranty | 30 Day Returns Guaranteed0About UsPartnerContactUniversityDash Cam3-Channel DashcamFront & Rear DashcamFront & Interior DashcamSolo DashcamMirror DashcamMotorcycle DashcamBestsellerE1E2E3E1 liteCommunityNewsForumTwitterRedditYoutubeFacebookInstagramAfter ServiceSupportFAQWarrantyGPS PlayerFirmware UpdateWarranty RegistrationStoreThis group can't be found.
[[ПРЕНОС ВО ЖИВО! ]'] Струга Трим-Лум Македонија Ѓорче Петровبينجو لعبة Ова беше трет пораз за струмичани во првите шест кола, со што се наоѓаат на петтата позиција со само 7 бодови. Победа го шокираше Силекс во Кратово, Шкупи ја освои) Борец – Работнички Шкендија – Струга Трим Лум Вардар – Силекс Македонија Ѓорче Петров – Ренова Академија Пандев – Шкупи 8 коло (29 септември, 15 ч.


Во меѓувреме, во недела актуелниот шампион ФК Шкупи ќе биде на гости ќе се соочи со Силекс во Кратово, додека Шкендија на домашен терен ќе ја пречека екипата на Победа. ) Шкендија – Вардар Академија Пандев – Силекс Работнички – Ренова Борец – Струга Трим Лум Македонија Ѓорче Петров – Шкупи Новата сезона во ПМФЛ ќе бидат присутни на МТВ и на ТВ Арена Спорт. Фудбал - Page 169 of 599 - Македонска Спортска МрежаФудбал - Page 169 of 599Почетна/ФудбалМакедонски фудбалски лиги Спортска Мрежафевруари 13, 2022 ВО ЖИВО: Шкендија – Струга Трим Лум >>> СО КОТВА. МК ДО ПОВЕЌЕ ГОСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / ВАШАТА ВИЛА / ВАШИОТ РЕСТОРАН <<< Повеќе » ВО ЖИВО: Скопје – Борец Пренос овозможен од ФФМ >>> СО КОТВА. Перфектниот Силекс сака нова победа, сега и противГо респектираме Силекс, но Струга ТЛ сака и петта победа„Според мене, Работнички важи за еден од најдобрите клубови во македонската лига, како што е и во моментов.


Пресметката на кратовци и тетовци е дерби на колото сооглед дека и во оваа 20-та рунда има пресметка на вториот и третиот кои се на само бод разлика, па пред Силекс е и предизвик денеска дури да го освои второто место на табелата со евентуална победа, на која силно секако ќе се израдува и Вардар, кој сега со меч помалку имаа плус 11 во однос на најлутиот ривал.


Дачија - Шкендија (ПРЕНОС) (m) - TIME.mk


(Стриминг>>>) Силекс Скопје Директниот пренос 11 март


[[ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО!!!][[[] Победа Македонија Ѓорче


Шкендија со нова победа над Силекс во Тетово, чекори кон


Двата тима имаат по една победа досега во првенството, „лавовите“ од три натпревари, а „романтичарите“ од четири. Лидерот Шкендија со минимални 1:0, успеа да го добие Пелистер, а стрелец на победничкиот гол беше Нафиу во самиот финиш од средбата, поточно во 87 минута, па со овој резултат, разликата помеѓу Шкендија и Шкупи останува иста (7) како и на претходното коло. Од останатите натпревари, Силекс одигра одличен натпревар и победи во Ѓорче кај „лавовите“ со 0:3. коло на ПМФЛ - SportCastКако што беше неофицијално најавено, натпреварите што требаше да ги играат Шкупи и Шкендија во рамките на 1.


[[ПРЕНОС ВО ЖИВО]] Победа Силекс натпреварите 5


Сите погледи ќе бидат насочени кон Струга, тим кој е единствениот засега со максимални четири победи. Момците на Срѓан Захариевски фантастично ја отворија сезоната, но сега пред себе ќе имаат незгоден противник во Силекс. ) Шкендија – Работнички Вардар – Струга Трим Лум Шкупи – Силекс Академија Пандев – Ренова Македонија Ѓорче Петров – Борец 6 коло (18 септември, 15. ) Шкупи – Вардар Ренова – Шкендија Работнички – Македонија Ѓорче Петров Струга Трим Лум – Академија Пандев Силекс – Борец 7 коло (22 септември, 15. [СТРИМИНГ] Победа Работнички видео - AUGUSTAСилекс ја оствари единствената победа на гостинскитеВо Ѓорче Петров ќе се игра скопско дерби помеѓу Македонија и Скопје. Директни преноси од 24. коло во 1МФЛ, дерби - ФФМВо Ѓорче Петров ќе се игра скопско дерби помеѓу Македонија и Скопје.


Шкендија повеќе од три години традиционално лесно минуваше во Кратово, ама есеноска по пауза од преку три ипол години првпат загуби, па двата порази во низа на стартот од сезоната ја најавија сериозната криза во Тетово, која заврши со преубледлива негатива во однос на Вардар. Силекс сезонава од клуб кој ќе се бори за опстанок, стана сериозен кандидат за Европа, па повеќе од јасно е дека Шкендија ќе мора добро да се испоти и да одигра врвен меч ако сака да се надева на позитивен исход.


[[[гледајте##]]***] Шкендија Академија Пандев Директниот


[[ПРЕНОС ВО ЖИВО]] Победа Силекс натпреварите 5 март 2023Фудбал - ПРВА ЛИГА - Page 70 of 148(ФУДБАЛ@) Струга Трим-Лум Македонија Ѓорче ПетровРезултати 12 коло:Скопје - Шкендија 0:1Победа - Струга ТЛ 2:0Работнички - Силекс 0:1Шкупи - Тиквеш 4:2Брегалница - Академија Пандев 1:0Табела:1. Струга ТЛ 252. Шкендија 223. Шкупи 214. Силекс 215. Струга бара „пет од пет“: Лидерот го пречекува СилексДенеска од 16 часот се играат пет натпревари од 5. коло во Првата македонска фудбалска лига.


) Вардар – Академија Пандев Шкупи – Шкендија Силекс – Работнички Ренова – Борец Струга Трим Лум – Македонија Ѓорче Петров 9 коло (6 октомври, 15 ч. Ние сме подготвени да се надигруваме со секого. Очекуваме интересен натпревар и знам дека сите ќе го дадеме својот максимум за да дојдеме до победа“, вели голманот на ѓорчепетровци, Христијан Стевковски. Викендов ќе се одиграат натпреварите од 20 коло во Првата фудбалска лига на Македонија - Алсат ТВВикендов ќе се одиграат натпреварите од 20 коло во Првата фудбалска лига на Македонија. Натпреварот меѓу актуелниот лидер, екипата на Струга Трим Лум и Македонија Ѓорче Петров ќе го започне 20-то коло, бидејќи тоа е единствениот предизвик кој ќе се одигра во сабота.


Вардар – Шкендија задутре од 15 часот поради ТВ-пренос


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page